GPP gościem w ramach Żywej Biblioteki na UW

W sobotę 14 maja w Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego (CLAS) w godzinach 12 – 16.00 odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Żywa Biblioteka”. Nasz kolega z grupy Rafał Lawenda będzie reprezentował GPP jako żywa książka o męskim feminizmie.

[Informacja z wydarzenia na FB] Żywa Biblioteka to międzynarodowy projekt edukacyjny, którego głównym celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji poprzez integrację społeczności lokalnej oraz promowanie postaw otwartości wobec innych kultur, wyznań, poglądów etc.

Żywa Biblioteka wykorzystuje standardową formułę biblioteki, która opiera się na dobrowolnym kontakcie między czytelnikiem a książką. Czytelnik ma dzięki temu okazję zapoznać się z nowymi perspektywami oglądu świata i przeżyciami, często obcymi jego codziennemu doświadczeniu.

W Żywej Bibliotece czytelnik ma kontakt z „Żywymi Książkami” – osobami przynależącymi do grup, których perspektywa jest często nieznana większości społeczeństwa. Są to osoby narażone na dyskryminację, stereotypizację lub wykluczenie, na przykład osoby niepełnosprawne, przedstawiciele mniejszościowych grup etnicznych, narodowych i religijnych czy osoby nieheteroseksualne.

Czy zastanawiałeś się kiedyś…

…jak żyje się w Warszawie osobie jeżdżącej na wózku inwalidzkim?

…jak to jest nie czuć się dobrze w swoim ciele?

…jak osoba z HIV może ułożyć sobie życie?

…jak funkcjonuje w Polsce mniejszość muzułmańska?

Zarejestruj się, przyjdź i porozmawiaj twarzą w twarz z Żywymi Książkami. To wyjątkowa okazja do poznania ciekawych ludzi oraz znalezienia odpowiedzi na najbardziej intrygujące Cię pytania.

Katalog Książek, z którymi będzie można porozmawiać: https://drive.google.com/open?id=0BzDAwu8YymfIQnRmdmFLSmpiLXc

Dodaj komentarz