„Sama jesteś sobie winna”

[16 Dni Przeciw Przemocy] Artykuł w Gazecie Wyborczej o warsztatach o nazwie „Archipelag Skarbów”, prowadzonych przez prelegentów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, które okazały się de facto pogadanką dydaktyczną promującą stereotypy dotyczące seksualności kobiet i mężczyzn.


Czy na prawdę chcemy, aby tego uczono nasze dzieci w szkole?

„Lektura z której prelegenci czerpali wiedzę i która polecali uczniom, był poradnik uczuciowo-seksualny „Życie na maksa”. Można się z niego dowiedzieć np., że chłopcy myślą wyłącznie o seksie i trzeba zrozumieć ich instynktowną potrzebę „zaliczania” dziewczyn; że noszenie przez kobiety minispódniczek, T-shirtów, odsłaniających pępek czy bluzek z głębokim dekoltem to prowokowanie chłopców. Złota myśl książkowa mówi „ Uchodząc za frywolną, dyspozycyjną dziewczynę, sama jesteś sobie winna, gdy cię ktoś zaczepi”.


Książka zawiera też poradnik dla dziewcząt, jak powinny- krok po kroku – zachowywać się, aby nie paść ofiarą molestowania seksualnego przez nauczyciela. Trzeba odmawiać prześladowcy, ale na tyle taktownie, aby go nie urazić. A nawet podziękować za okazane zainteresowanie.” !

Tekst pochodzi ze strony FB/16dniprzeciwprzemocy/ 

Dodaj komentarz