Cykl spotkań „Porozmawiajmy o męskości”

Głosy Przeciw Przemocy razem z fundacją Strefa WolnoSłowa zapraszają na cykl spotkań „Porozmawiajmy o męskości”. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w soboty o 15.00 w sali warsztatowej Stołu Powszechnego w Teatrze Powszechnym. Spotkanie otwierające odbyło się 25 lutego. Poniżej, wideo-zaproszenie na spotkanie inauguracyjne:

Porozmawiajmy o męskości – zaproszenie

Już w najbliższą sobotę 25 lutego o 15.00 w Stole Powszechnym w Warszawie inauguracyjne spotkanie cyklu rozmów pt. "Porozmawiajmy o męskości". Będziemy spotykać się co dwa tygodnie.Spotkanie otwierające będzie wokół męskiej przemocy, dlaczego przemoc kojarzona jest przede wszystkim z mężczyznami i co inni faceci mogą zrobić, żeby to zmienić.Zaprasza Łukasz Wójcicki:

Posted by Głosy Przeciw Przemocy on Donnerstag, 23. Februar 2017

Jako punkt wyjścia do naszych dyskusji posłużą różne teksty kultury, w których pojawia się męskość, maskulinizm, patriarchat czy społeczne role mężczyzny. Będziemy sięgać do przeróżnych tekstów: od biblijnych i konfucjańskich przez socjologiczne i akademickie do tekstów kapel punkowych i publicystyki.

Spróbujemy wspólnie się zastanowić nad dzisiejszym znaczeniem słowa „mężczyzna”, nad zjawiskiem tzw. „kryzysu męskości” i nad ostatnio coraz bardziej popularnym zwrotem: „nowy wzorzec męskości”. Porozmawiamy również o męskich przywilejach, o stereotypach i uprzedzeniach dotyczących płci.

Na każdym spotkaniu zaproponujemy Wam tekst lub kilka tekstów do przeczytania, które będą przyczynkiem do naszej rozmowy. Nie oznacza to jednak, że jeśli osoba nie przeczytała materiałów, to nie może przyjść. Nie, wszystkie osoby są mile widziane.

Zapraszamy mężczyzn, kobiety, osoby queer i osoby z doświadczeniem bycia mężczyzną, bez względu na wiek, sprawność, tożsamość, orientację czy pochodzenie.

Harmonogram spotkań:

25 luty

11 i 25 marca

8 i 22 kwietnia

Dodaj komentarz